X
 27.12.2016 Култура

Најиконските селфи фотографии за изминатава година

Уште неколку дена не' делат од новата година, а 2016 во секој поглед беше турбулентна година.

 

selfi


Леонардо ДиКаприо конечно го освои дологочекуваниот Оскар за кој работеше доста напорно; Доналд Трамп стана 45-от претседател на Америка; Велика Британија изгласа за напуштање на Европската Унија, а Австрија отиде ептен десно и го избра Александер Ван дер Белен како нов претседател.

Се гледа дека не било се' розево, а како најнова вест дојде смртта на Џорџ Мајкл, кој се најде меѓу голем број познати личности кои ги испративме оваа година.

Еве со што се соочивме изминатава година преточено во селфи фотографии.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура