X
 14.07.2023 Забава

Метеоролог вметнува текстови од познати песни во неговите извештаи за временска прогноза

Слушањето музика може да ви го направи денот позабавен, но што ако вашите омилени песни станат дел од вашиот работен ден?

Адам Кругер, метеоролог од Хјустон, го откри ова на најдобар можен начин. Тој успешно ги вметнува стиховите од популарните песни во неговите прогнози во живо. Од Тупак до Мајли Сајрус, музичкиот избор на Кругер е навистина импресивен.

@weatheradam Replying to @noshtisherlock @eminem “The Real Slim Shady” in the weather? Challenge accepted! #eminem #slimshady #therealslimshady #marshallmathers #drdre #rap #hiphop ♬ The Real Slim Shady (Originally Performed By Eminem) - Alta Marea
За да биде повозбудливо, Круер ги прифаќа барањата за песни од неговите следбеници на „Тик-ток“. Откако ќе се емитува неговата емисија, тој го објавува својот извештај, означувајќи ги фразите што успеал да ги вметне во редовното ажурирање на времето.

@weatheradam Replying to @go4denise @beyonce in the weather? Challenge accepted! #beyonce #putaringonit #breakmysoul #youwontbreakmysoul #totheleft #tothelefttotheleft #cuffit #cuffitchallenge #crazyinlove #saymyname #queenbey #renaissancetour #houston #texas #tx #smooth #funny #weather #meteorologist @cw39houston ♬ Single Ladies (Put a Ring on It) - Beyoncé
Некои од најголемите хитови вметнати во извештајот за времето се „Bohemian Rhapsody“ од „Квин“, „The Real Slim Shady“ од Емимен и „Anti-Hero“ од Тејлор Свифт.

Но, Кругер не се ограничува само на текстови од песни. Исто така, користи цитати од филмови како „Принцезата невеста“, „Злобни девојки“ и други.

@weatheradam Replying to @focusst776 Bohemian Rhapsody in the weather? Challenge accepted! @queenofficial @adamlambert #queen #bohemianrhapsody #ramimalek #freddiemercury #weather #challenge #challengeaccepted #sneakingwordsintheweather #weatheradam #waynesworld ♬ Bohemian Rhapsody - Remastered 2011 - Queen
Извор: Mymodernmet.com
Фото: Screenshot/Tik-tok
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава