X
 08.01.2015 Економија

Кои се најголемите увозници на Земјата?

Најважните битки во 21-от век ќе бидат водени на економска основа. Па, која земја е најсилна во моментот?


Кина води во играта на увоз. Мапата покажува дека најмногу земји добиваат материјали добра од оваа земја. Кој е најголем увозник во Македонија? Погодете.

Поголема верзија од мапата погледнете ОВДЕ.
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија