X
 16.01.2015 Култура

Најубавите мостови во Европа

 
Интернет-страницата „Најдобрите дестинации во Европа“ ја претстави годишната листа од најубави мостови на стариот континент. На листата има познати имиња како „Риалто“, но има и некои изненадувања. 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура