X
 16.01.2015 Забава

Средношколски алманах од 1946 година

Корисникот на „Редит“ The_Blackfish_ објавил некои страници од средношколски алманах отпечатен во 1946 година во САД. Јасно е дека времињата тогаш биле сосема поинакви.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава