X
 17.01.2015 Култура

Запознајте ги седумте чуда на Русија

Пред неколку години, неколку руски телевизии и радио станици одлучија да ги изберат седумте чуда на Русија. Резултатите беа неверојатни.

 

galerija


Русија е позната како земја во која можете да пронајдете се`. Исто така, таа е позната туристичка дестинација, па доколку имате шанса да ја посетите, не заборавајте да ги посетите и нејзините седум чуда.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура