X
 08.11.2015 Култура

Неверојатна тетратка со магнетни листови

„Тhe Rekonect“ е првата тетратка која има магнетна спирала која им овозможува на корисниците да ги отстрануваат и враќаат страните. Се чини дека оваа иновативна и паметна тетратка за брзо време ќе ги замени обичните и досадни тетратки. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура