X
 21.01.2015 Живот

Како изгледа слетување авион на ветар?


Ниеден пилот не е најсреќен кога е принуден да слета авион додека дува ветар, но едно видео објавено на „You Tube“ покажува колку тешка мисија претставува тоа.

Видеото покажува повеќе авиони кои слетуваат за време на силен ветар. Видеата биле снимени за време на ветровити денови во Бирмингем во декември 2014 и јануари 2015.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот