X
 22.01.2015 Технологија

Часот на "Sony" кој не би сакале да го пропуштите

Доколку сакате видео игри, тогаш за ништо на светот не би го пропуштиле овој предмет на „PlayStation“.

 

cas


Минатата есен, „Sony“ и Сангмјанг Универзитетот во Сеул, Јужна Кореја, се здружија со цел да понудат курс по „PlayStation“. Курсот предвидуваше гости и студенти, кои седат на „DualShock“ клупите. Меѓутоа, не беше се толку забавно и исполнето со игри, затоа што на крајот на курсот ги чекаше завршен испит.

Оваа есен, Сангмјанг Универзитетот повторно започнува со курсот кој го нуди „Sony“. За сите оние кои не се во можност да ги посетуваат предавањата, корејскиот „PlayStation Blog“ постави некои од предавањата на „YouTube“.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија