X
 25.01.2015 Забава

Марлон Брандо со нова песна и видео запис

"На планина' е втората авторска песна што излезе во етер за која има и видео запис .За видеото се погрижи Натали Башоски ,музиката и текстот се на Кирил Трајковски ,аранжманот е на Ветон Весељи каде воедно е изработена оваа песна.Спотот може да се погледне на You tube .

 

Станува збор за новиот проект насловен "На Планина" за кој се погрижија Натали Башоски и Кирил Трајковски веќе докажан тандем со претходната соработка за песната Ех да можам, чиј спот беше снимен во Њујорк.Овој пат локацијата е на Македонско тло на планината Галичица и во спотот се појавуваат членовите на бендот како и поранешната мис Македонија Елена Милошева попозната како водителката од Фаци

Пораката на темата е со јасна цел:- Да се тргнеме од загадената околина и да дишеме чист возух.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава