X
 26.01.2015 Образование

Порака до средношколците

Сè повеќе деца имаат проблем со лошиот однос од страна на своите соученици. Од друга страна, сè повеќе се зборува на оваа тема. Проблемот се признава како значаен во развиените земји. Поранешниот професионален борач Марк Меро е последната позната личност која зборува на темата. Неговиот говор ги доведе средношколците во публиката до солзи.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование