X
 09.02.2015 Економија

Како богатите не' прават посиромашни?


Богатите стануваат се' побогати, а сиромашните се' посиромашни. Ве интересира како го постигнуваат тоа? Гвинеја, и многу други африкански земји, никогаш нема да излезат од сиромаштијата доколку ова продолжи вака.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија