X
 18.01.2019 Живот

Колку чинеа новогодишните подароци за децата

Играчки и пакетчиња со слатки се најчестите подароци што ги добивале децата за новогодишните и божиќните празници. Потоа следуваат гардероба, пари, сликовници и понекоја книга. Ова го покажа анкетата што ја направи Деца.мк за тоа колку пари потрошиле граѓаните за подароци и што избирале. Според одговорите, најмалку, 13 отсто, потрошиле до 1.000 денари.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот