X
 16.02.2015 Култура

Најдобрите филмови "игнорирани" за време на Оскарите

Филмската академија има навика да ги „игнорира“ вистинските ремек дела во историјата на кинематографијата, а ви нудиме некои од најголемите класици кои биле изигнорирани и пропуштени низ годините.

 

филм

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура