X
 23.02.2015 Живот

Какво време не очекува на почетокот од оваа недела?

Во Македонија во раните утрински часови врнежите од дожд ќе престануваат. Во текот на денот ќе биде претежно облачно но и понатаму со услови за слаби локални врнежи од дожд. Врнежи од снег се очекуваат над 1800 метри надморска висина. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува и слаб североисточен ветер. Утринските температури од 2 до 8 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат дои 7 односно до 14 степени.

Во Скопје во понеделник ќе биде претежно облачно со услови за слаби локални врнежи од дожд. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 5 степени, а максималната дневна температура до 10 степени

Weather4all.com.mk

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот