X
 24.02.2015 Технологија

Бесплатни интернет-страници за учење програмирање


Одамна поминаа деновите кога програмските јазици можеа да бидат совладани само од страна на неколкумина како Бил Гејтс и Стив Вознијак. Секој го нема истиот потенцијал за лесно да научи програмски јазик. Денес претставуваме 10 интернет-страници кои ви помагаат во тоа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија