X
 24.02.2015 Култура

Масивните катастрофи кои речиси ја уништиле Земјата


Пет настани речиси го уништиле животот на Земјата во текот на историјата. Дали постои можност за шести ваков настан? Научниците сметаат дека тоа е сосема можно.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура