X
 17.03.2015 Здравје

Зошто седењето е лошо за вас?


Седењето на кратки периоди може да ни помогне при ненадеен стрес или да претставува одмор од тешко вежбање. Но денес, нашиот начин на живот е таков што мора да седиме повеќе отколку да се движиме. Нашите тела не се градени за толку седење.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје