X
 21.03.2015 Наука

Еволуцијата на вселенскиот костум


Вили Пост во 1935 година стигнал до височина од 15 километри носејќи го првиот вселенски костум. Сите модерни костуми се направени врз основа на принципите од тој дизајн.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука