X
 23.03.2015 Живот

Летото е одлично (доколку не сте во Кина)


Можеби не ви изгледа така, но летната сезона е зад аголот. Сонце, вода, песок... се' што е дел од одличен летен ден. За жал, со ова некаде доаѓаат и неубави човечки дела.

Изминатото лето, по традиционален фестивал во Кина, посетителите на плажата „Дамеша“ биле пречекани од 362 тони отпад оставен од 480.000 туристи за време на тридневниот фестивал.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот