X
 25.06.2017 Живот

Најубавите плажи на Халкидики

Халкидики е голем полуостров кој се наоѓа на северниот дел на Егејското Море. Со неговата форма е доста разгранет и има уште 3 помали полуострови. Егејското Море во делот на Халкидики е пријатно и топло и доста поволно за развој на туризмот со одлична клима и прекрасни плажи кои дефинитивно треба да ги посетите. Ги издвојуваме најубавите.

плажа

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот