X
 29.03.2015 Наука

Лагата којашто ја живееме

Краток документарец кој ќе ви ги отвори очите и ќе ви ја изложи вистината за нашиот корумпиран свет. Видеото ги доведува до прашање слободата, образовниот систем, корпорациите, парите, колапсот на светот, природната средина, климатските промени, генетски модифицираната храна и нашиот третман кон животните.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука