X
 05.02.2018 Култура

Најновите трејлери за оваа недела: „Ant-Man and the Wasp“, „Mute“, „Unsane“...

Најновите трејлери за оваа недела.

„Ant-man and the Wasp“„Марвел“ го објави првиот трејлер за второто продолжение на „Ant-Man“. Се чини како овој нов филм да ги има истите елементи од првиот филм што му донесоа голем успех - елементи на комедија и интересна акција.

„Mute“
По неколку години работење на фантазија, Данкан Џонс се враќа со научнофантастичниот филм „Mute“, кој ја раскажува приказната за човек што е нем и бара исчезната жена.

„Unsane“
Стивен Содерберг, кој се пензионира од режирањето филмови пред пет години, се враќа со уште еден филм - овој пат филмот е снимен само со ајфон.

„Castle Rock“„Хулу“ го претстави новиот трејлер за „Castle Rock“, што и не кажува баш многу за оваа американска психолошка ТВ-серија.

„On my block“Серија на „Нетфликс“ за четири паметни пријатели и како тие се снаоѓаат во животот.

Кратки филмови номинирани за „Оскар“ 2018
Секако, во овие филмови има и лоши, меѓутоа повеќето се вредни за гледање.

„Hereditary“Уште еден морничав хорор-филм од „А24“. Досега сите филмски критики се покажаа како позитивни.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура