X
 29.04.2017 Култура

Мемоари кои вреди да се прочитаат

Сите сакаме научна фантастика, меѓутоа добрите мемоари изобилуваат со емоционално влијание врз читателот, поради вистинитоста во нив. Без разлика дали е Маја Ангелоу или Тина Феј или Барак Обама, секој има приказна за раскажување.

memoari

Токму овие мемоари вреди да се најдат на вашата листа на книги за читање.

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура