X
 29.03.2015 Забава

Места во кои се`уште владеат животните

Дали луѓето навистин владеат со светот? И не баш. Можеби мислите така бидејќи живеете во град полн со луѓе со спектакуларни направени структури токму од човекот.

 

1


Меѓутоа, откако ќе стапнете во област кадешто популацијата на човекот е многу помала од бројот на животни, ќе сфатите дека светот не е „резервиран“ само за нас луѓето, туку и за секое друго живо суштество. Каде се наоѓаат овие мали светови со кои владеат животните?

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава