X
 29.03.2015 Култура

За сите обожаватели на Том Хенкс...

За сите фанови на Том Хенкс коишто ги немаат гледано сите филмови, ви нудиме интересно видео во кое Хенкс заедно со водителот на „Late Late show“, Џејмс Корден, ги рекреираа најдобрите филмови на Хенкс.

 

филм


Од „Sleepless in Seattle“ до „Toy Story“ и „Castaway“, за само 8 минути тие успеаја да одглумат најепските сцени од филмовите на Хенкс.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура