X
 17.05.2017 Култура

Филмови кои со нетрпение ги очекуваме на Канскиот филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал, најпочитуваниот годишен настан на кинематографијата, започнува оваа недела. Токму затоа ви ги нудиме филмовите кои со нетрпение ги очекуваме.

филм

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура