X
 13.04.2015 Живот

Шокантни трансформации со шминка

Неверојатно е тоа колку шминката може да влијае и да го промени изгледот на еден човек. Овие споредби на пред и после користење на шминка се навистина шокантни и неверојатни - интересно е тоа што сите девојки и без шминка се навистина прекрасни.Уште поинтересен е фактот што талентираната шминекрка Мелиса Марфи работи и со актерки од филмската индустрија за возрасни.

 

шминка

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот