X
 19.04.2015 Живот

Тажни и искрени пораки од ученици од трето одделение

Кајли Шварц, наставничка во трето одделение во Денвер, им даде задача на нејзините ученици да напишат состав со зборовите „Посакувам мојата наставничка да знаеше“. Резултатите се искрени, трогателни и тажни.

 

белешки

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот