X
 23.04.2015 Живот

Секој би посакал ваква покана за неговата свадба

Сигурно дека сите вие би сакале ваква покана да имавте/имате за вашата свадба. Гостите сигурно би биле шокирани доколку добијат ваква покана во која е опишано буквално се` поврзано со присуството, подарокот, однесувањето и изборот на храна. 

 
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот