X
 12.12.2016 Забава

Клишеа во филмовите кои повеќе не сакаме да ги гледаме

Некои филмски клишеа се толку долго присутни што повеќе не ги ни доживуваме како клишеа - едноставно се тука. Ако размислиме малку подобро, станува збор за необична мрзеливост на сценаристите. Ова се некои од најчестите.

 

клишеа

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава