X
 08.05.2015 Живот

Кои се најбогатите луѓе во земјите низ Европа?

Познатата веб страна „Business Insider“ во соработка со „Forbes“ и податоците со кои располага, состави листа од најбогатите Европејци од 18 земји. Додека некои од овие луѓе го наследиле богатството од дедовците, другите се припадници на кралски лози и нивното богатство се проширило и се создавало со векови.

 

најбогати


Меѓутоа постојат и такви кои биле родени во работничко семејство, а денес на сметките имаат милиони евра. И како и очекувано, на листата има само две жени. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот