X
 12.05.2015 Технологија

Најдобрите енигматски игри направени досега


Енигматските игри се оние кои бараат повеќе мислење отколку останатите. Тие го вежбаат мозокот и го принудуваат да работи за да отидете на следното ниво, кадешто ве очекуваат уште потешки задачи. Тоа честопати се и заразни игри.

„Rock paper shotgun“ создаде листа од 25 најдобри енигматски игри кои некогаш биле направени. Целата листа најдете ја во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија