X
 08.10.2016 Технологија

10 најдобри видео игри кои можеби сте ги пропуштиле

Голем број видео игри се толку забавни и привлечни што гејмерите поминуваат многу часови  во игра пред компјутерите.

 

Гејмерите постојано ги пратат новите изданија, но тие се толку многу, што понекогаш не можат да се одлучат која игра да биде следна нивна занимација.

 

Ова е листа на најдобрите кои можете да ги играте, се разбира доколку ви се допаднат :

 

1. "The Witcher III: Wild Hunt"

 

Доста наградувана игра, но се уште не е многу позната помеѓу гејмерите. Платформи :  PS4, Xbox One, PC

 

 

 

2. "Middle-Earth: Shadow of Mordor"

 

Игра на годината во 2014 година. Платфроми :  PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC

 

 

 

 

3. "Wolfenstein: The New Order"

 

Една од најдобрите “шутерски“ игри. Платформи :  PS4, Xbox One, PC

 

 

 

4. "Dishonored"

 

Објавена во 2012, една од најдобрите игри во кои е застапена телепортација и магични моќи. Платформи :  PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

 

 

 

5. "Axiom Verge"

 

Неверојатна музика, многу интересни оружја и олд скул визуелизација. Платформи :  PS4, Xbox One, PlayStation Vita, Wii U, PC

 

 

 

6. "Ori and the Blind Forest"

 

Изгледа како анимиран филм со визуелно одличен арт стил. Саундтрак со звуци на оркестри, кои ја доловуваат приказната. Платформи : Xbox One, PC

 

 

 

7. "FAST Racing NEO"

 

Футуристична тркачка игра со 16 патеки. Платформи : Wii U

 

 

 

8. "The Crew"

Уште една одлична игра со трки со автомобили. Платформи : Ps4, Xbox One, PC

 

 

9. "Tomb Raider"

 

Сторијата за Лара Крофт во напредната верзија. Одлична авантуристичка игра полна со акција. Платформи : PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

 

 

 

10. "Spelunky"

 

Игра преполна со забавни моменти. Може да се каже дека се работи за игра од која ќе станете зависни. Платформи : PS4, Xbox 360, PS3, PlayStation Vita, PC

 

 

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија