X
 12.05.2015 Наука

Најдобрите научни фотографии од изминатата деценија

Од најшарениот поглед на длабоката вселена до првата фотографија на која се гледа „бремена“ птица, изминатата деценија донесе многу одлични и инспиративни фотографии на науката.  Ги нудиме најдобрите помеѓу 2005 и 2015 година.

 

фото

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука