X
 18.05.2015 Живот

Проверете колку се сменила Земјата од денот кога сте се родиле?

Вие сте се смениле многу од денот кога сте се родиле, а несомнено исто толку се сменила и Земјата.


Нова интерактивна интернет-страница направена од Би-Би-Си истражува како вие и Земјата сте се менувале заедно.

Колкупати вашето срце отчукало?

Колку километри сте патувале низ вселената?

Која е вашата возраст на Меркур?

Колку се зголемило светското население откако сте се родиле?

Проверете ја вашата животна приказна на Земјата ОВДЕ.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот