X
 17.06.2015 Култура

Турска храна која дефинитивно треба да ја пробате

Турското кулинарство е богато и различно, а има влијание од многу култури. Кебапот и донерот се најпознатата храна која се продава на улица, но постојат и други опции кои можат да бидат навистина вкусни. Ви го нудиме највкусното од Турција.

 

храна

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура