X
 29.06.2015 Култура

Што мислат Американците за Хрватите и Србите?

Во ново видео на „YouTube“ пишува дека Хрватите и Србите имале кавги со децении. Неколкумина Американци во кратко видео се обидуваат да објаснат зошто Хрватите и Србите се мразат.

Во видеото се споменуваат религиски конфликти, гранични спорови итн. Не предвидуваат ниту блескава иднина за нациите.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура