X
 13.07.2015 Живот

Што всушност гледате?

Вашиот мозок ги толкува растојанието, длабочината и висината на начинот на кој светлината „удира“ во предметот - но гледањето во предметите од поинаков агол може радикално да ја промени вашата перспектива.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот