X
 15.07.2015 Живот

Антички успешни бизниси кои се`уште постојат денес

Доколку патувате низ земјата, ќе се изненадите кога ќе откриете дека постојат бизниси кои функционираат и денес, а биле отворени пред повеќе од 1.000 години.

 

успех


Од Англија до Јапонија и насекаде помеѓу, бизнисите како пивари, хотели и ресторани биле успешни со векови, пркосејќи им на времето. Некои од нив се`уште постојат и нив ги водат наследниците на членоите на семејствата кои ги започнале. Ви нудиме неколку кои датираат уште од античките времиња.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот