X
 23.07.2015 Наука

Градови-рекордери во екстремни температури


За сите нас во северната хемисфера летните месеци значат и многу жешки денови, но екстремните температури никогаш не се очекувани. Многумина сметаат дека климатските промени предизвикани од човекот се причина за топлото време. Луѓето ги очекуваат уште потопли температури, иако и сега некои живеат во ужасни услови. Не би сакале да се најдеме во некое од овие најтопли места во светот.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука