X
 25.07.2015 Наука

Прошетка низ Чернобил


Чернобил е град на духови со децении, иако некогаш бил модерен град. Нуклеарната катастрофа предизвика евакуација на сите жители, а подоцна и забрана за живот во регионот. Еве како изгледа овој регион сега.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука