X
 25.07.2015 Култура

Прв трејлер за "Steve Jobs: The Man in the Machine"


Стив Џобс никогаш не правел компромиси. Исто така и оскаровецот Алекс Гибни. Ова име стои зад новиот филм за Стив Џобс.

Животот на Џобс, како и неговото влијание може да се видат во „Steve Jobs: The Man in the Machine“ на Гибни. Првиот трејлер штотуку излезе во јавноста.

Филмот ќе започне да се прикажува во кино салите на 4 септември годинава.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура