X
 07.08.2015 Живот

Само 2% од луѓето можат да го забележат крадецот на фотографијата

Неодамна, корисникот на Reddit под името Handicapreader постира фотографија наречена „Spot the thief“ (Забележи го крадецот). Предизвикот беше прифатен од интернет заедницата - поголемиот дел од луѓето воопшто не можеа да го пронајдат, додека на други им беа потребни само 30 секунди. Дали можете да го пронајдете вие?

 

kradec

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот