X
 18.04.2015 Култура

Што се случува после "И тие си живееја среќно засекогаш"?

Замислете ги главните ликови од Дизни цртаните како стари бабички и дедовци. Алекс Рис, од магазинот Космополитен успева да го донесе визуелниот концепт на „остареа заедно“ - токму така, после „и си живееја среќни засекогаш“, следува стареењето.

 

дизни

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура