X
 05.08.2015 Култура

Победничките фотографии од "National Geographic - Traveler Photo" натпревар за 2015

Резултатите од овогодинешниот National Geographic Traveler Photo натпревар се навистина воодушевувачки. На натпреварот учествувале повеќе од 17.000 пријавени фотографии во категориите патувачки портрети, сцени надвор, сцени од места и спонтани моменти.

 

натпревар


Натпреварот се одржува 27 години по ред, а се натпреваруваа и аматерски и професионални фотографии.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура