X
 11.08.2015 Уметност

Убавината на женското тело претставена на поинаков начин


Рускиот фотограф Антон Беловодченко создава природни форми од голи женски модели. Сугестивните фотографии се направени во уметнички стил, а моделите изгледаат како скулптури - совршени со сите свои непропорционалности.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност