X
 18.11.2017 Уметност

Неверојатно талентиран уметник создава автопортрет цртајќи наназад

umetnik
Фото: Youtube

Некои од нас не можат ниту да прекопираат слика од себеси за да создадат успешен автопортрет. Меѓутоа, уметникот Иван Меклур успева да создаде вистинско ремек-дело гледајќи ги во огледало и своето лице и платното на кое црта.

Цртањето на Меклур, кое сигурно траело повеќе од три часа, завршува со извонреден портрет и вистинско ремек-дело.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност