X
 10.09.2015 Култура

На светот му е потребна промена

Со толку многу проблеми, кои го предизвикуваат општеството денес, некогаш е навистина примамливо самите да си го одвлечеме вниманието со некакви други информации.

 

постер


Но, еден непосреден и моќен начин на рефокусирање на нашите умови е политичкиот постер. Политичките постери имаат долга и шарена историја, и сега, благодарение на „Mut Zur Wut“, меѓународен натпревар за постери кој се одржа во Хајделберг, Германија, постерите доживуваат ренесанса. Оваа година беа пријавени повеќе од 2.600 постери од 1.312 уметници од 50 земји. Ви ги нудиме најдобрите од последните 5 години.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура