X
 20.08.2015 Живот

Што навистина се случува со вашиот багаж на аеродром?

Видео направено на аеродромот Шипхол во Амстердам, петтиот најпрометен аеродром во Европа, ја прикажува трката со куферите на подвижните ленти пред тие да бидат преземени од страна на роботска рака.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот